Jak zostać mentorowanym?
Do udziału w Projekcie w roli mentorowanego uprawnieni są:
- studenci I i II roku studiów uzupełniających magisterskich lub dwóch ostatnich lat studiów magisterskich ze wszystkich wydziałów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (w roku akademickim 2013/2014);
- doktoranci I, II, III oraz IV roku studiów na UAM;
- absolwenci UAM do dwóch lat po ukończeniu studiów.
Mentorowany jest wybierany w wyniku selekcji na podstawie odpowiedzi udzielonych w formularzu aplikacyjnym, skonstruowanym na potrzeby Programu oraz na podstawie informacji zawartych w CV. Liczy się także kolejność zgłoszeń do Projektu.
Analizowana jest motywacja, dotychczasowe osiągnięcia, rozumienie idei i zasad mentoringu oraz cele, które mentorowany pragnie zrealizować dzięki udziałowi w Programie. Z osobami wstępnie zakwalifikowanymi do Programu odbywają się spotkania rekrutacyjne w Biurze Karier.
Mentorowani, dzięki intensywnej pracy i wsparciu ze strony mentora, zyskają przestrzeń do obserwowania siebie. Zdobędą nową wiedzę i kompetencje. Będą również konfrontowani z własną wizją siebie w pracy zawodowej, ze swoimi wyborami, zainteresowaniami i działaniami. Celem wspólnej pracy będzie obranie przez mentorowanego prawidłowego kierunku oraz podniesienie wiary we własne możliwości. U mentorowanego zostanie także ukształtowana postawa otwartości na pojawiające się szanse oraz możliwości i dostarczona wiedza, jak z nich skorzystać.
Dodatkowo Projekt Mentorski, dzięki aktywnemu uczestniczeniu w zaplanowanych szkoleniach rozwojowych, będzie prowadził uczestników do polepszenia kompetencji osobistych, społecznych i zawodowych. Zastosowane w Projekcie metody i techniki pracy (warsztaty, szkolenia, spotkania „jeden na jeden”, metody pracy coachingowej i mentorignowej) będą sprzyjały pobudzaniu kreatywności, aktywnego uczestnictwa oraz możliwości zastosowania w życiu przyswojonej wiedzy i umiejętności.
Rekrutacja na edycję pilotażową w roku akademickim 2013/2014 odbywa się od 7 października 2013 r. do 3 listopada 2013 r.
Kandydaci do udziału w Projekcie wysyłają na adres transfer@amu.edu.pl formularz zgłoszeniowy, CV oraz deklarację uczestnictwa w Projekcie. Przed wysłaniem dokumentów zgłoszeniowych kandydaci mają obowiązek zapoznać się z treścią REGULAMINU.
Dokumenty do pobrania:
- Informacja dla mentorowanych;
- Deklaracja uczestnictwa w Projekcie;
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293
Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.